Kuldīgas meiteņu kora “Cantus” balsis jau 50 gadus skan Latvijā un pasaulē

Vasaras pilnbriedā, 16.jūnijā plkst.18:00 romantiskā Kuldīga piedzīvos vairāku paaudžu dziedājumu korī Cantus” Svētās Annas evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Nacionālo, starptautisko un pasaules koru konkursu laureāts, Ernesta Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas meiteņu koris “Cantus” izdziedās savu 50 gadu jubilejas koncertu. Līdzās skanēs bijušās koristes, Latvijas Nacionālās operas solistes Airas Rūrānes balss, jubilejas koris un skolas kamerorķestris.

Koncerta noslēgumā tiks atvērta grāmata” “Cantus” tuvos un tālos ceļos”, kurā diriģentes dokumentējušaskoncertceļojumus, konkursus un festivālus gandrīz visās Eiropas valstīs, Ziemeļvalstīs, Krievijā, Ukrainā, Ķīnā, Amerikā.

Cantus” ir kora mākslinieciskās vadītājas un galvenās diriģentes Marutas Rozītes radošā mūža lolojums, dibināts 1967./68. mācību gadā.

Vairāk kā 25 gadus kora diriģente ir Maruta Grigale un koncertmeistare Marta Ozoliņa.

Koris ir spilgti klātesošs Kuldīgas un Latvijas muzikālajos procesos. Kora ierakstus glabā Latvijas Radio un Televīzijas fonotēkas. Kora “Cantus” uzstāšanās pasaulē daudzviet tiek uzskatīta par Latvijas vizītkarti. Neskaitāmi apbalvojumi, godalgas un profesionāls novērtējums, kā arī koncertceļojumi kuros pulcināti sajūsmināti klausītāji  pilnās koncertzālēs.”Cantus” septiņas reizes atzīts par Latvijas mūzikas skolu labāko kori, trīspadsmit reizes uzvarējis prestižos Eiropas konkursos, bet divreiz izcīnījis pasaules koru konkursu laureāta titulu. Ir vienpadsmit starptautisko kora mūzikas festivālu dalībnieks. Atbildot uz uzaicinājumu un pārstāvot Latviju,Cantus” ir piedalījies ANO 50. gadadienas svinībās San-Francisko (Kalifornija, ASV) 1995.gadā.

Kora aktīvās muzicēšanas pamatā ir neatlaidīgs darbs, mākslinieciskā pieredze, gaume un daudzšķautņaina repertuāra izvēle un augsta grūtības pakāpe.

Līdzās latviešu komponistu E.Dārziņa, J.Vītola, E.Melngaiļa, Ald.Kalniņa, S.Mences, R.Paula, R.Jermaka, P.Plakida u.c. dziesmām, kora repertuārā ir daudz Rietumeiropas klasikas: J.S.Bahs, V.A.Mocarts L.v.Bēthovens, Dž.Pergolezī, Dž.Rosini, G.Forē, Palestrīna, F.Mendelsons, Fr.Šūberts, Š.Guno, Dž.Verdi, Ž.Bizē u.c.

Nozīmīga vieta repertuārā ir tautasdziesmu apdarēm. Ar īpašu skaistuma izjūtu tiek izpildītas Latviešu tautasdziesmu virknes ar rituālām kustībām un deju elementiem.

Priecīgu paaudžu muzikālo piedzīvojumu kora “Cantus” jubilejā Kuldīgā!

 

Informācijas apmaiņai:

Maruta Rozīte, E.Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolas direktore, kora mākslinieciskā vadītāja t.29272305,maruta.rozite@kuldiga.lv

 
 
 
 
 
 
 

Pievienot komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *