Mūzikas tilts – Kuldīgas un Hivinkā mūzikas skolu sadarbība

build_thumbE.Vīgnera Kuldīgas mūzikas skola un Hivinkā mūzikas skola Somijā sadarbosies kopīgā projektā „Mūzikas tilts – Kuldīgas un Hivinkā mūzikas skolu sadarbības” (“The Bridge of Music – Cooperation between Hyvinkaa and Kuldiga Music schools), kura ietvaros Kuldīgas novada iedzīvotāji septembra beigās Kuldīgā varēs baudīt arī lielisku, abu mūzikas skolu koru koncertu.

Lai vienotos par koncertprogrammu, projektā veicamo uzdevumu termiņiem un citiem organizatoriskiem jautājumiem, Kuldīgā no 8. – 9. februārim viesojās Hivinkā mūzikas skolas direktore Pia Kärjes-Peltola un šīs skolas orķestra diriģents Tuomas Pirilä.

Sadarbības partneri tikās ar E.Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas pedagogiem un direktori Marutu Rozīti, Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāju Ingu Bērziņu, pašvaldības kultūras pārvaldes vadītāju Daci Reinkopu un citiem speciālistiem, lai pārrunātu turpmāko sadarbību.

Projekta ietvaros norisināsies daudz un dažādas aktivitātes. Pedagogi apgūs Sibelius nošu rakstīšanas un apstrādes datorprogrammu. E.Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolā tiks iekārtota datorklase un iegādāti jauni instrumenti. Mūzikas pedagogi dosies pieredzes apmaiņā uz Somiju, bet somu kolēģi apmeklēs Latviju. Notiks mūzikas nometņu meistarklases, kur bērni mācīsies komponēt un aranžēt, tiks izdota abu valstu kopīga mācību grāmata, kā arī tiks sarīkota kopīga koncertprogramma. Plānots, ka Hivinkā koncerts notiks no augusta beigās, bet Kuldīgā – septembra pēdējā nedēļā.

Projekts tapis Latvijas – Somijas pārrobežu sadarbības programmas Eiropas Savienības struktūrfondu 3. mērķa „Eiropas teritoriālā sadarbība” 2007. – 2013. gadam ietvaros.

Kuldīgas novada pašvaldības izstrādāto un iesniegto projektu apstiprināja Centrālbaltijas INTERREG IVA programmas 2007. – 2013. gadam Apvienotais sekretariāts.

Anita Zvingule
Kuldīgas novada pašvaldības