“Notici sev”- “Baltijas valstīm 101”

2019. gada 8.martā Ernesta Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolā sagaidīti festivāla “Notici sev” dalībnieki un viņu skolotāji no Sabiles, Piltenes, Saldus, Skrundas, Valdemārpils, Grobiņas, Nīgrandes, Talsu, Tukuma, Ventspils un Liepājas mūzikas skolām, kopā 35.audzēkņi un 26 pedagogi. Katru gadu gadu festivāla organizatori cenšas izdomāt tēmu, šogad – “Baltijas valstīm – 101”,  kas aicināja pedagogus būt radošiem, lai meklētu repertuāru, kas atklātu jaunus, nedzirdētus skaņdarbus un nezināmus komponistus. Festivāla koncertā tika atskaņoti divi dažāda rakstura skaņdarbi, izvēloties lietuviešu, igauņu vai latviešu komponistu skaņdarbus. Jāpiebilst, ka šiem audzēkņiem speciālitāte nav klavierspēle, bet gan –  flauta, ģitāra, vijole, čells, kora klase, akordeons, – klavieres ir obligātais priekšmets, ko viņi apgūst papildus.

Koncerta dalībnieki
Pedagogi

No mūsu skolas festivālā piedalījās:

Alise Cine – 2.kora klase, sk.M.Šlakorcina

Alise Ābolte – 3.kora klase, sk.L.Saulgrieze

Alise Spiridoviča un Linda Lasmane – 6.kora klase, sk.M.Šlakorcina

Festivāla būtība – veidot kontaktus ar citām Latvijas mūzikas skolām, lai komunicētu par aktuālitātēm, veidotu pieredzes apmaiņu. Kad sarunu gaitā uzdodam jautājumu, vai vajag turpināt? Vienmēr nonākam līdz atbildei – vajag! Tad nu centīsimies domāt jaunas tēmas un radoši gatavoties nākamā gada festivālam!