Aizsākam koncertciklu – veltītu Kuldīgas Mūzikas skolas 75. gadadienai.

2019.gada 25.novembrī, skolas zālē notika koncerta lekcija ar kuru aizsākām koncertciklu veltītu mūsu mūzikas skolas 75.gadu jubilejai , kuru atzīmēsim nākamajā – 2020.gadā.

Pasākumu vada Stella Pavloviča

Bet šodien atgriezīsimies pie pirmsākumiem … 1932.gada 2.oktobrī Kuldīgā īpašs notikums – Mūzikas skolas atklāšanas pasākums uz kuru ieradies Latvijas konservatorijas (mūsdienās JVLMA) direktors Jāzeps Vītols.

Koncertlekcijas laikā izskanēja J.S.Baha, J.Vītola, A.Kalniņa un F.Spingas mūzika. Fricis Spinga organizēja pirmās mūzikas skolas darbību , bija tās solfedžo un mūzikas teorijas skolotājs , kā arī vadīja skolas kori un orķestri. Nenovērtējams ir F.Spingas devums Kuldīgas kultūras dzīvē – līdz 1942.gada janvārim sadarbojies ar vadošajiem tā laika latviešu komponistiem un šajā laikā organizējis un iestudējis septiņus lielas formas pirmatskaņojumus.
koncertā uzstājās skolas kamerorķestris , vadītāja V.Jūrmale, vijoles solo – absolvente Alise Jaunbrūna, vijoles skolotāja Laine Balode, dziedāja skolotāja Amanda Gertnere , kora klases audzēkne Elizabete Kļava un klaviernodaļas audzēkņi – Anete Gailīte , Maija Strade, Ieva Bitte un Daniela Nikolovska.