Šodien 19.jūlijā dzimšanas dienu svin mūsu skolas trompetes spēles skolotāja Maija Lāce.

Maija ir dzimusi un augusi Ziemeļvidzemē, Burtniekos,Valmieras novadā. Pirmos mūzikas pamatus apguvusi ģimenē. Tētis bija Burtnieku pūtēju orķestra diriģents, līdz ar to likumsakarīgi, ka mūzika bija ļoti tuvu arī mājās. Maijas pirmais instruments bija akordeons, taču apstākļu sakritības dēļ instruments tika nomainīts uz trompeti. Izvēlēties trompeti nebija grūti, jo tētis un māsa jau to spēlēja.

Pēc mūzikas skolas beigšanas Maija ļoti mērķtiecīgi devās uz Rīgu, lai turpinātu studijas Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā. Paralēli mācībām vidusskolā Maija sāka strādāt Operetes teātra orķestrī, savukārt pedagoģisko darba pieredzi ieguva strādājot Rīgas 6. vidusskolā. Pēc mūzikas vidusskolas beigšanas Maija turpināja mācības Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, iegūstot gan bakalaura, gan vēlāk arī maģistra grādu.

Vēlāk dzīve uz neilgu laiku aizveda uz Spāniju. Savukārt, atgriežoties Latvijā, darba iespējas pavērās Ventspilī. Sākumā gan tikai Maijas vīram, vēlāk arī Maijai pašai. Un tā jau deviņus gadus Ventspils ir mājas visai ģimenei. Maija strādā Ventspils mūzikas vidusskolā, kā arī Ventspils sākumskolā.  Darbs ar bērniem tā ir liela atbildība un uzdevums, taču tajā visā ir liels dzīvesprieks. Kā saka Maija: “Esot kopā ar bērniem, mācību procesā man patīk acīmredzamie darba augļi.

Jau pāris  gadus Maija mēro ceļu uz Kuldīgu, lai mācītu trompeti mūsu skolas audzēkņiem, kā arī labprāt piedalās pedagogu koncertos. Maija ar prieku saka: “Man ļoti patīk Kuldīga un mūzikas skola!” Priecājamies, ka Maija ir mūsu skolas skolotāja un kolēģe.

Kas sagādā prieku? Dabas skaistums, jūra, peldēšana, šī gadjaunatklājums – distanču slēpošana. Ļoti patīk veltīt laiku ēdienu gatavošanai, un vēl vairāk prieka sagādā ēdiena baudīšana. Tajā procesā nedrīkst būt nekāda steiga un apkārtējie traucēkļi. Prieku sagādā ceļošana, būt kopā ar ģimeni. Pēdējo piecu gadu laikā dzīves prieka atklājums ir dzīvnieki, patīkami obligātās ikdienas pastaigas ar suni.

Kolēģi par Maiju saka: Steiga nav Maijas būtībā, bet gan pilnīgs, nesatricināms miers. Vērojot Maiju, šķiet var teikt, dzīvē neko nevar nokavēt. Maija ir optimiste, satiekot vienmēr smaidīga un gatava atvēlēt laiku, pārmijot kaut vai dažus vārdus. Nekad neatteiksies no kafijas. Liela Kuldīgas kafejnīcas Marmelādecienītāja, šķiet, ne reizi neaizbrauc no Kuldīgas, kamēr nav iegādājusies gardās Marmelādes smalkmaizītes. Maijai vienmēr viss ir iespējams.

Daudz laimes dzimšanas dienā!