Mūsu jubilāri 🔔

29.jūlijā dzimšanas dienu svin mūsu skolas ģitāras spēles skolotājs Harijs Krūskops.

Harijs ir dzimis un audzis Rīgā, kur ieguva arī pamatizglītību. Paralēli dzīvei Rīgā daudz laika Harijs pavadīja, dzīvojot arī Ventspilī, un vidusskolas izglītība tika iegūta tieši tur.

Ceļš līdz mūzikai ir interesants. Harija vecāki ir cieši saistīti ar mūziku, tāpēc arī mājās ir skanējusi un joprojām skan dažādu žanru mūzika. Tētis, būdams profesionāls sitaminstrumentu mūziķis, ielicis pamatus bungu spēlē. Savukārt ģitāras spēli, sākotnēji spēlēdams pats savam priekam, Harijs apguvis jau profesionālā līmenī. Mūzikas skolas periods Harija dzīvē ir izplicis, jo pats nav gribējis tajā mācīties, un vecāki arī nav uzstājuši, taču, laikam ejot, nekur no mūzikas tālu nav varējis aiziet. Dzīvojot Ventspilī, ne reizi vien ejot garām Ventspils mūzikas vidusskolai, tas klusais sapnis un vēlme iekšēji bijusi: “Es arī gribētu šeit mācīties. Vēlme tika arī īstenota un vēl vairākHarijs Ventspils mūzikas vidusskolu ir absolvējis divas reizes. Vispirms mācoties ģitārspēli un pēc tam basģitāru “Ritma mūzikas un mūzikas tehnoloģiju nodaļā”. Tieši basģitāru Harijs sauc par savu instrumentu.

Latvijas Nacionālajai Operai arī ir liela nozīme Harija dzīvē. Vispirms tāpēc, ka tur strādā Harija vecāki, bet arī tāpēc, ka pirmā darba vieta tajā ir arī Harijam pašam, strādājot skatītāju apkalpošanas daļā.

Paralēli studijām un darbam Harijs spēlē vairākās grupās. Kā saka pats Harijs: “Mēs spēlējam aktuālu mūziku.” Ar grupu Sestra  gada beigās tiks izdots albums. Jāmin arī grupas Snakes on the plane un Mur.

Jau pāris gadus Harijs strādā arī mūsu skolā, kur ļoti atbildīgi un ar prieku nodod zināšanas mūsu audzēkņiem. Priecājamies viņu uzņemt savā kolektīvā un ceram, ka tikšanās klātienes mācībā ļaus vēl vairāk iepazīt Hariju caur sarunām, koncertiem un vienkāršās ikdienas sadzīves.

Kas spēj sagādāt prieku? Peldēšana, ar kuru līdz 14 gadu vecumam Harijs nodarbojies profesionāli, startējot sacensībās. Tagad vienkārši to izbauda kā skaistu dzīves sastāvdaļu. Makšķerēšana. Miers – kad apkārt nav neviena kompānija, kad var atpūsties savās mājās un izbaudīt mieru sev apkārt. Rakstīt ziku savam priekam un savai grupai. Prieku sagādā arī koncerti ar grupu, īpaši jau tagad, kad var atkal atgriezties uz skatuves un muzicēt kopā ar citiem mūziķiem. Prieku sagādā darīt to, kas patīk. Prieku sagādā dzīvot Latvijā. No tās es negribu ne aizbraukt, ne to pamest, ne atteikties no tās,saka Harijs.

Kolēģi par Hariju saka: Mūsdienīgs skolotājs, kurš ļoti labi saprotas ar saviem audzēkņiem. Lai arī tikšanās klātienē ar Hariju nesanāk bieži, katrā tikšanās reizē ar Hariju ir patīkami parunāt. Viņš vienmēr painteresējas par darāmajiem darbiem aktīvi seko līdzi mācību procesam. Harijs ir ļoti atsaucīgs, un kolektīvā ienes jauneklīgu, pozitīvu enerģiju!