Mūsu jubilāri 🔔

13.decembrī dzimšanas dienu svin mūsu skolas vijoļspēles skolotāja Mārīte Cinovska.

Dzimtā puse ir Liepāja, kur aizvadīta bērnība, jaunība, iegūta pirmā pamatizglītība un arī mūzikas izglītība, kas vēlāk tika turpināta E. Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā. Vijoļspēli apguva pie skolotāja Ludviga Bertovska. Vidusskolas mācību laikā spēlēja Liepājas mūzikas vidusskolas pedagogu simfoniskajā orķestrī vasaras koncerta ciklā “Liepājas vasara”, kā arī Liepājas teātra orķestrī. Ļoti patika spēlēt simfoniskajā orķestrī un vēl aizvien simfoniskā orķestra koncerti ir tuvi sirdij.

Pēc mūzikas vidusskolas absolvēšanas darba sadalē nokļuva Kuldīgas mūzikas skolā. Visas savas zināšanas un lielo darba pieredzi Mārīte iegulda savos audzekņos, kas atspoguļojas audzēkņu konkursu sasniegumos – tie darba gados ir bijuši gana daudz. Noteikti jāpiemin arī vijolnieku ansamblis, kurš guvis augstus panākumus konkursos, kā arī koncertos guvis klausītaju atzinību.

Ne tikai mācību darbs, bet radošie pasākumi tika aizrautīgi organizēti – skolas karnevāli, Ziemassvētku ludziņas. Mārīte strādāja pie tā, lai bērni izteiksmīgi runātu savu lomu tekstus, dzejoļus. Mātes dienas koncerti, kur īpaši skaisti piemeklētas dzejas rindas katram muzikālam priekšnesumam. Viss, kas tiek organizēts, tas tiek darīts ar lielu rūpību, atbildību, viss tiek izdomāts līdz sīkākai detaļai.Savu vijolnieku ansambli absolventus ik pa laikam Mārīte saaicina uz kopīgu muzicēšanu, tas ir īpašs notikums gan absolventiem, gan pašai skolotājai.

Mārīte ieguldījusi un aizvien iegulda lielu darbu un laiku, lai slīpētu, slīpētu, slīpētu, līdz brīdim, kad rezultāts iemirdzas. Kā apliecinājums tam ir audzēkņi, kas absolvējot mūzikas skolu ir izvēlējušies mūzikas ceļu un šobrīd strāda profesionālajos simfoniskajos orķestros, tāpat audzēkņi, kas stradā par pedagogiem mūzikas skolā.

Mārītei ir līdzjūtīga sirds, viņa nepaies garām nevienam putniņam, dzīvnieciņam, ja tam būs vajadzīga palīdzība. Ja vien būtu iespēja, Mārīte tos visus ņemtu pie sevis, lai rūpētos.

rītes klasē viens plaukts atvelēts suvenīru kolekcijai – dažnedažādu izmēru vijolītēm, kas vairāku gadu garumā sakrātas. Tās attainotas gan kartiņās, gan zīmējumos, gan uz pildspalvām, zīmuļiem u.c.

Kolēģi par Mārīti saka: “Ļoti daudz un pamatīgi strādā. Īpaši, ja runa ir par vijolnieku stājas jautājumiem, tad tur mums visiem ir, ko mācīties. Aktiera talants, interesē viss par skolas absolventiem, presē vienmēr atrod un krāj rakstus par mūsu skolas dzīvi. Ļoti prasīga pret savu darbu un priecājas par citu kolēģu panākumiem. Bieži palīdz nelaimē nokļuvušiem cilvēkiem un dzīvniekiem, zvanot uz labdarības telefoniem. Ļoti laba humora izjūta. Kad smejas, tad no visas sirds.

Daudz laimes dzimšanas dienā!