Karla Davidova VIII Starptautiskā konkursa piemiņas koncerts

2014. gada 2. maijā Kuldīgas Mākslas namā izskanēja Karla Davidova piemiņas koncerts, kura laikā tika paziņoti J.S.Baha prēmijas laureāti un K.Davidova prēmijas laureāti.

“Konkurss ir pagājis kā vienā elpas vilcienā, kā finiša taisnē, balansējot uz cilvēka fizisko un garīgo spēju robežas,” – atzina pasākuma vadītāja Stella Pavloviča.

Koncertu aizsāka mūsu skolas absolvents , 2004.gada K.Davidova konkursa Cerības grupas 3.vietas ieguvējs Pēteris Ozoliņš, pie klavierēm bija mūsu skolas skolotāja, koncertmeistare Marta Ozoliņa.

Šoreiz Leo Maija ģimenes dāvāto J.S.Baha prēmiju  žūrija piešķīra Lindai Evelīnai Heibergai /LATVIJA/ un Pjotram Gladišam /KRIEVIJA Maskava/.

Karla Davidova prēmiju saņēma Sergejs Panamarjovs /KAZAŅA/.

Sergejs Panamarjovs /KAZAŅA/ saņēma arī Mārča Kuplā īpašo balvu iespēju piedalīties  XI Starptautiskajos jauno mūziķu meistarkursos , kas notiks Siguldā šī gada vasarā jūlijā. Tādu pašu iespēju no M.Kuplā ieguva arī Magdalēna Ceple /LATVIJA/. Visi laureāti saņēma Mārča Kuplā CD.

Koncertā no jaunākās grupas Cerība spēlēja Saijons Naimans /BULGĀRIJA/atskaņojot K. Davidova skaņdarbu Rīts.

Publikas nedalītu atzinību konkursa laikā bija izpelnījies dalībnieks no Spānijas Alehandro Viana. Viņa priekšnesumā klausījāmies spāņu komponista G.Kasado mūziku.

Koncerta laikā spēlēja arī žūrijas pārstāvis no Maskavas Kirils Rodins pie klavierēm bija koncertmeistare no St.Pēterburgas Ludmila Nabok – tā simbolizējot Karla Davidova īpašo nozīmi šo pilsētu muzikālajā dzīvē.

Noslēguma daļā žūrijas priekšsēdētājs Stefans Popovs paziņoja konkursa rezultātus. Sekoja pats emocionālākais brīdis – visi konkursa dalībnieki vienojās kopējā muzicēšanā, atskaņojot J.S.Baha/Š.Guno Ave Maria – solo Kirils Rodins , kā otrais skaņdarbs izskanēja J.Mediņa Ārija un finālā Karla Davidova Lūgšana, kā himna mūzikai un čellam.

Kintijas Vicinskas foto no kopmēģinājuma un koncerta: