Projekts „Mūzikas tilts” noslēgsies ar konferenci un koncertu

23. augustā Kuldīgā notiks projekta „Mūzikas tilts – Kuldīgas un Hivinkā mūzikas skolu sadarbības” noslēguma konference un abu skolu audzēkņu un kolektīvu koncerts.

Konference „Radošums un inovācijas bērnu un jauniešu mūzikas apmācībā” 23. augustā norisināsies Kuldīgas Mākslas namā gan latviešu, gan angļu valodās. Tajā tiks runāts par mūzikas izglītības tendencēm un attīstības iespējām vienotā Centrālbaltijas telpā, kā arī izvērtēs projektā gūto pieredzi. Speciālisti dalīsies pieredzē par bērnu un jauniešu motivēšanu un iesaistīšanu kultūras un radošajos procesos, padarot tos saistošākus un interesantākus, nezaudējot iepriekš radītās vērtības profesionālās ievirzes izglītībā.

Projekta rezultātā taps divi izdevumi – pedagoģiskais nošu materiāls pūtējiem un projekta grāmata. Izdevumi konferences dalībniekiem tiks dāvināti.

Konferencē aicināti pieteikties mūzikas pedagogi un nozares speciālisti. Pieteikumus līdz 20. augustam sūtīt Kuldīgas novada Domes Kultūras pārvaldes vadītājai Dacei Reinkopai uz e-pastu kultura@kuldiga.lv.

Savukārt noslēguma koncertu apmeklēt varēs ikviens interesents un mūzikas cienītājs. Ieeja konferencē un uz koncertu ir bezmaksas.

Dienas programma:

• 10.00 – 10.50 Dalībnieku reģistrācija, rīta kafija.
  • 11.00 – 11.15 Konferences atklāšana.
  • 11.15 – 11.30 „Kultūras un radošo industriju izglītības politikas tendences Latvijā”.
  • 11.30 – 12.00 „Improvizācija kā metode mūzikas apmācības Somijā”.
  • 12.00 – 12.20 „Kolektīvās muzicēšanas nozīme audzēkņu radošajā attīstībā”, lektors Sandris Bārdiņš.
  • 12.20 – 12.40 „Interaktīvo zināšanu un prasmju izmantošana profesionālās ievirzes mūzikas izglītībā”, lektors Valdis Bernhofs.
  • 12.40 – 13.00 ES struktūrfondu 3. mērķa „Eiropas teritoriālā sadarbība” Centrālā Baltijas jūras reģiona Interreg IV A pārrobežu sadarbības programmas projekta Nr. CB53 „Mūzikas tilts – sadarbība starp Hivinkā un Kuldīgas mūzikas skolu” kopsavilkums (izvērtējums), projektu vadītāja Terēza Strauta.
  • 13.00 – 13.30 Diskusija
  • 13.30 Pusdienas
  • 14.30 – 15.30 Interaktīvās klases apmeklējums E.Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolā – iespēju prezentācija.
  • 15.30 – 16.30 Ekskursija pa Kuldīgu konferences dalībniekiem.
  • 18.00 Projekta „Mūzikas tilts” noslēguma koncerts Kuldīgas kultūras centrā – piedalās Kuldīgas un Hivinkā mūzikas skolu kolektīvi un audzēkņi.

Atgādinām, ka E.Vīgnera Kuldīgas mūzikas skola un Hivinkā mūzikas skola Somijā divus gadus sadarbojās kopīgā projektā „Mūzikas tilts – Kuldīgas un Hivinkā mūzikas skolu sadarbības” (“The Bridge of Music – Cooperation between Hyvinkaa and Kuldiga Music schools).

Tā ietvaros līdz šā gada augustam pedagogi devās pieredzes apmaiņā uz Somiju, bet somu kolēģi apmeklēja Latviju, notika skolēnu un pedagogu radošās nometnes Hivinkā un Kuldīgā, kurās bērni mācījās komponēšanu un aranžēšanu, kā arī tika izdota abu valstu kopīga mācību grāmata un sarīkota koncertprogramma. E.Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas pedagogi un audzēkņi apguva SIBELIUS nošu rakstīšanas un apstrādes datorprogrammu, skolā tika iekārtota datorklase un iegādāti jauni instrumenti.

Projekts tapis Latvijas – Somijas pārrobežu sadarbības programmas Eiropas Savienības struktūrfondu 3. mērķa „Eiropas teritoriālā sadarbība” 2007. – 2013. gadam ietvaros. Šajā programmā viena no aktivitātēm ir abpusēji koncerti un mūzikas apgūšana. Projekta ietvaros notiek meistarklases profesionālu mūziķu vadībā gan Hivinkā, gan Kuldīgas mūzikas skolu audzēkņiem.

Kuldīgas novada pašvaldības izstrādāto un iesniegto projektu apstiprināja Centrālbaltijas INTERREG IVA programmas 2007. – 2013. gadam Apvienotais sekretariāts.

Kopējās projekta izmaksas – Ls 91 246,45. No tām attiecināmās izmaksas – Ls 80 625,67, Eiropas finansējums veido 78,50% no kopējām attiecināmajām izmaksām – Ls 63 291,01. Kuldīgas novada pašvaldības līdzfinansējums ir Ls 27 955,43.