Izskanējis Kurzemes reģiona Mūzikas skolu vispārējo klavieru un klavieru (vokālās mūzikas – kora klase) festivāls “Notici sev”.

Šī gada festivāla tēma bija “Izspēlēsim pasauli” ar domu, ka caur mūziku mēs varam apceļot pasauli, to “izspēlējot” mūzikas skaņās.

“Notici sev” dalībnieki.

Katrs festivāla dalībnieks atskaņoja divus skaņdarbus – uzdevums bija, izvēlēties valsti, atrast izvēlētās valsts kādu no komponistu skaņdarbiem, iemācīties un atskaņot to festivāla koncertā, tā iepazīstinot citus ar savu pasaules ceļojuma muzikālo atradumu. Līdz ar to mums bija iespēja pabūt ASV, Japānā,Spānijā, Francijā, Itālijā, Polijā, Krievijā, Igaunijā un atgriezties mūsu mīļajā Latvijā, jo otrs skaņdarbs bija brīvas izvēles latviešu komponista skaņdarbs.

Festivālā piedalījās 21 audzēkņi un 17 pedagogi no  septiņām Mūzikas skolām – Kandavas, Sabiles, Saldus, Nīgrandes,Dobeles, Em.Melngaiļa Liepājas, Ventspils un E.Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolām.

No mūsu skolas festivālā piedalījās Agnese Zeltiņa 6.vijoles klases audzēkne sk.Līga Saulgrieze.

Agnese Zeltiņa

Paldies par ieguldīto darbu festivāla organizēšanā.

Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu konkursa rezultāti

Saldus Mūzikas un Mākslas skolā 9. – 10. martam notika XI Kurzemes un Žemaitijas reģionu Mūzikas skolu un pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu nodaļu audzēkņu konkurss.

Šogad konkursā spēkiem mērojās audzēkņi no – Valdemārpils, Tukuma, Liepājas, Kuldīgas, Mērsraga, Ugāles, Mažeiķu, Talsu, Engures, Grobiņas, Nīcas, Skrundas, Priekules, Ventspils, Sabiles, Kalētu, Vaiņodes, Nīgrandes un Saldus Mūzikas skolām.

Konkursu rezultāti mūsu skolas audzēkņiem:

H.Auziņas flautas klase

I grupa – Sintija Ešenvalde – II vieta

II grupa – Ieva Ķemlere – Atzinība

III grupa – Anastasija Gailīte – III vieta

V.Vinokurova klarnetes klase

II grupa – Annija Kleinberga – II vieta ( I vieta netika piešķirta)

L.A.Jāvaldes saksofona klase

I grupa – Una Lorberga – I vieta

II grupa – Ilva Ešenvalde – II vieta

III grupa – Rebeka Jāvalde – I vieta

A.Ērgļa sitaminstrumentu klase

I grupa – Jēkabs Krūmiņš – III vieta

III grupa – Valts Vaivads – II vieta ( I vieta netika piešķirta)

Paldies skolotājiem – Hedai Auziņai, Valentīnam Vinokurovam, Līgai Aleksandrai Jāvaldei, Andrim Ērglim un koncertmeistarēm – Līgai Saulgiezei un Stellai Pavlovičai par izturību audzēkņu sagatavošanai konkursam.

Foto ieskats: