Skolotāju diena Rucavas novadā

Kā  katru  gadu  Skolotāju  diena  tika atzīmēta  ar  interesantu  pieredzes apmaiņu.  Šogad  tā  mūs  aizveda uz  tradīcijām  bagāto  Rucavas novadu.

Vispirms  viesojāmies  pie  muzikanta  un kolekcionāra  Jāņa  Pūķa.  Viņa  mājā  ir  ap  90  mūzikas  instrumentu  no 20.  gadsimta:  ermoņikas,  cītaras, akordeoni,  kokles,  vijoles,  taures  u.t.t. J.  Pūķis pats prot  spēlēt gandrīz  uz  visiem  šiem  instrumentiem.  Tāpēc arī  šoreiz  interesanti  stāsti  mijās  ar  kopīgu,  aizrautīgu  muzicēšanu.

Apmeklējām  etnogrāfisko  māju  “ Zvanītāji “.  Māja  celta  19.  gs.  beigās. Tā  glabā  Rucavas  tautastērpus,  cimdus,  zeķes, vietvārdus  un tradīcijas.  Uzzinājām,  ka  Rucavas  pusē  vijoles  lociņu  sauc –  svička.  Skanot  tradicionālām  galda  dziesmām  baudījām  gardo  Rucavas  goda  mielastu: rāciņus  ( tieši  tā  arī  izrunā  šo  vārdu  Rucavā ) ar  balto  sviestu, riezi  – rīvētus  kartupeļu  kukulīšus  ar  krējuma  mērci un saldajā  –  rupjmaizes  kārtojums.

Mājup  devāmies  labi  atpūtušies un  kļuvuši   zināšanām  bagātāki.