VII jauno pianistu festivāls “Debija 2023”

2023.gada 8.martā Rīgā, Juglas Mūzikas skolā notika VII jauno pianistu festivāls “Debija 2023”.

No E.Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolas festivālā II grupā piedalījās mūsu 1.klavieru klases audzēkņi Adrians Duraisami Jūrmalis (sk. S. Ceļmalniece) un Pavlo Lukianenko (sk. L. Gailīte).

Šajā grupā piedalījās 53 audzēkņi no 25 Latvijas mūzikas skolām!

Bija jāspēlē 2 skaņdarbi, no kuriem viens – komponistes, pianistes un pedagoģes Ilzes Arnes skaņdarbs. Pati komponiste klausījās, novērtēja un ar balvu atzīmēja labāko viņas skaņdarba izpildījumu katrā grupā.

Viesiem dalībniekiem tika piešķirts diploms un balviņa par piedalīšanos.

Mūsu audzēkņiem tā bija veiksmīga pirmā festivālu pieredze!

Foto no kreisās mūsu audzēkņi Pavlo Lukianenko, Adrians Duraisami Jūrmalis un komponiste Ilze Arne.

Baltu putni 2023

2023.gada 8. un 9. martā Saldū notika Kurzemes, Zemgales, Žemaitijas un Mazās Lietuvas mūzikas skolu pūšaminstrumentu audzēkņu konkurss “Baltu Putni 2023”,

Konkursu žūrija  – Jānis Retenais – JVLMA Asociētais profesors, Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu katedras metāla pūšaminstrumentu klases vadītājs;

Andis Klučnieks – JMRMV pedagogs, komponists un diriģents;

Oskars Petrauskis – Starptautisko konkursu laureāts, JMRMV un JM1MS pedagogs un koncertsolists.

Ernesta Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolu konkursā pārstāvēja  2. flautas klases audzēkne Adrija Kalniņa – Kalnmale, 2.klarnetes klases audzēknis Kristofers Juberts, 6. klarnetes klases audzēkne Katrīna Grundule, 2. saksofona klases audzēkne Kristiāna Vāvera un 3. saksofona klases audzēkne Linda Ābolte .

Adrija Kalniņa – Kalnmale 1.grupā ieguva Atzinības rakstu, Kristofers Juberts 1.grupā ieguva 2. vietu, Katrīna Grundule 3.grupā ieguva 3. vietu,

Kristiāna Vāvera 1. grupā ieguva  3. vietu, Linda Ābolte 2. grupā ieguva  Atzinības rakstu.

Paldies skolotājiem Hedai Auziņai, Uldim Kleinbergam, Līgai Aleksandrai Jāvaldei un koncertmeistarēm Līgai Saulgriezei un Saivai Ceļmalniecei par ieguldīto darbu.