„Cantus” koncertos Vācijā

Ernesta Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolas meiteņu koris „Cantus” aizvadītā gada decembra vidū atgriezās no koncerttūres Adventes koncerti 2012 Vācijā. Tā aizvadīta ar ļoti labiem panākumiem.

Lūk, viena picno atsauksmēm par koncertu Bukstehudes pilsētas laikrakstā Tageblatt:

„Kora „Cantus” koncerts – tie ir svētki acīm un ausīm. Latviešu meiteņu koris dzied Eiropas mūziku Bukstehudē – svaigas virtuozitātes pilns koncerts.

Nevajag daudz fantāzijas, lai saprastu, ka šīs apburošās dziedātājas no Latvijas spēj piepildīt koncertzāles un baznīcas visā pasaulē un koru konkursos, sacenšoties ar citiem pirmklasīgiem koriem, vienmēr ieņem pirmās vietas. Koncerts Bukstehudes Forum zālē divu stundu garumā bija kā balzāms dvēselei.”

Koris piedzīvoja arī brīnišķīgu sadarbību ar vācu ievērojamo komponistu Rolfu Cuhovski (Rolf Zuckowski). Viņš ir vācu tautā ļoti iemīļots bērnu dziesmu autors, kas sacer ne tikai melodijas, bet arī dziesmu tekstus. Popularitātes ziņā viņu varētu salīdzināt ar mūsu visiem zināmo Raimondu Paulu. Kopīgais koncerts ar šo ļoti draudzīgo un atvērto personību notika 15.decembrī Hamburgas lielākajā sv.Miķeļa (st. Michaelis) baznīcā. Tas bija labdarības pasākums ar nosaukumu „Pasaka Miķelī” jeb bērni palīdz bērniem. Gatavojoties šim koncertam, kurā bija 2500 apmeklētāju (visas biļetes izpārdotas mēnešiem ilgi pirms šī koncerta), dziedātājas un skolotājas ieguldīja ļoti lielu darbu, apgūstot ne tikai R.Zuchowski dziesmas vācu valodā, bet arī katrai dziesmai pielāgojot komponista koncertu ilggadīgās režisores Heidi Lidner izstrādātās kustības, kas ietver visdažādākos elementus gan baznīcas priekšā, gan zālē starp klausītāju rindām, veidojot 4 Adventes vainagus un 24 Adventes kalendāra lapiņu atvēršanu. Pasākums iepriecināja gan klausītājus, gan darītājus un rosināja uz turpmāko sadarbību.

Komponists R.Zuchowski kora viesu grāmatā ierakstīja: „Jūs esat brīnišķīgi! Cik skaisti, ka mūzika mums sagādā tik lielu prieku! Uz redzēšanos Kuldīgā!”

Paldies, „Cantus” menedžerei Francinei Rohlffs un H.Timmermaņa kungam par sadarbības iespējām, paldies kora meitenēm un diriģentēm Marutai Rozītei un Marutai Grigalei, kā arī koncertmeistarei Martai Ozoliņai.

 

Tekstu sagatavoja M.Ozoliņa.