Mūsu jubilāri 🔔

22.decembrī, dzimšanas dienu svin mūsu skolas čella spēles skolotāja un stīgu nodaļas vadītāja Baiba Jūrmale!

Baiba ir dzimusi, augusi un skolojusies Kuldīgā. Augot muzikālā ģimenē, pilnīgi likumsakarīgi, ka vecāki vēlējās, lai arī Baiba mācās mūzikas skolā. Instrumenta izvēle – čells  bija vecmāmiņas ziņā.  Kā bērnam apjausma par čellu jau nebija nekāda, tik laika gaitā, attīstot prasmes, tika atklāta arī instrumenta samtainā skaņa. Pirmais iespaids kā bērnam, ienākot mūzikas skolā, bija galvenās – lielās durvis. Iz skolas ikdienas dzīves, aizraujošākā nodarbe bija šļūkšana pa skolas trepēm, tas gan bija jādara uzmanīgi, lai skolas direktore nepamana vai arī skolas foajē spēlēt dažādas spēles, jāpiebilst, ka ar šādām nodarbēm klusumu bija grūti ievērot. Nevar nepieminēt trešā stāva “viruvītes telpu”, kur bija klases meiteņu satikšanās un sarunu vieta, dažkārt tā bija arī glābšanas vieta. Par mācību laiku domājot, nevar nepieminēt kora braucienus, kā arī stīdzinieku ansambļa pirmo ceļojumu ar lidmašīnu uz Gruziju. Absolvējot mūzikas skolu, izvēli par turpmāko izglītību nebija grūti izdarīt. Turpinot mācības Ventspils mūzikas vidusskolā, nonākot jaunā vidē pie citiem pedagogiem, piedaloties konkursos, čells kā instruments sāka iepatikties aizvien vairāk un nebija vairs šaubu par to, ka ir mērķtiecīgi jādodas tālāk instrumenta atklājumos.

Pēc Ventspilī pavadītā mācību laika pilnīgi loģiski bija studijas turpināt Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijā. 2.kursā bija uzaicinājums un iespēja uz atsevišķām programmām spēlēt Liepājas simfoniskajā orķestrī, savukārt 4.kursā paralēli studijām Liepājas orķestris kļuva par  oficiāli pastāvīgu darba vietu līdz pat šim laikam. Akadēmijas laikā izveidojās stīgu kvartets “Consensus”, ar kuru ir bijusi dalība stīgu kvartetu konkursā Maskavā, kā arī Pirmā stīgu kvarteta konkursā Rīgā.

2004. gadā Baiba pieņēma vienu no savas dzīves izaicinājumiemuz vienu gadu doties uz Taizemi, lai strādātu par skolotāju privātā mūzikas koledžā, kā arī,atrodoties tur, spēlēja Taizemes filharmonijas orķestrī.

Šobrīd Baibas darba vieta ir Liepājas simfoniskais orķestris un paralēli jau 10 gadus viņa mēro ceļu uz Kuldīgas Mūzikas skolu, mācot jaunos čellistus, ir viena no skolas kamerorķesta vadītājām, kā arī stīgu insrumentu nodaļas vadītāja.

Neatdalāma no Baibas dzīves ir ticība Dievam, kalpojot Kuldīgas baptistu baznīcā, vadot kori, spēlējot čellu un vienkārši to izdzīvojot savā ikdienas dzīvē.

Kas sagādā prieku? Ceļošana – tai ir liela nozīme Baibas dzīvē. Daudz kas jau ir redzēts, bet šķiet, ka vēl daudz ko Baiba vēlētos redzēt. To arī mēs novēlam!Prieku sagādā gan mūzikas skolas, gan orķestra kolektīvs, jo darbā tiek pavadīta lielākā daļa dzīves, tāpēc ir prieks par kolosāliem cilvēkiem apkārt. Baiba pati ir cilvēks ar izcilu humora izjūtu, tāpēc prieku sagādā cilvēki, ar kuriem kopā var smieties, priecāties, muzicēt, darīt lietas, kas veido noskaņu un jaukus mirkļus.Viennozīmīgi Baibai prieku sagādā tomātu un puķu audzēšana. Jau agrā pavasarī parādās rosīgums, tiek sēts un pēc tam piķēti stādiņi. Un raža – par to priecājas visa ģimene, draugi un kolēģi. Baibas ikdienas nepieciešamība ir braukt ar auto, bet to nevar saukt tikai par nepieciešamību, tā ir arī viena no nodarbēm, kas sagādā prieku.

Kolēģi par Baibu saka: Humora pilna Baibiņa! Atsaucīga, izpalīdzīga. Vienkārša, piezemēta darbā ar mazajiem skolēniem. Augstas klases profesionāle! Baiba vienīgā no mums ikdienā “satiekas”ar augsto mākslu. Baiba ir apveltīta ar milzu pacietību, iejūtību, labestību. Visu dara bez steigas, bet ar mašīnu gan prot braukt ātri un droši. Baibai ir skaista un skanīga balss. Baibas klātbūtne vieš mieru, paļāvību un sirsnību. Baiba ir cilvēks, uz kuru vienmēr var paļauties. Baibu raksturo nosvērtība, laikā un vietā pateikts vārds. Baiba mūsu kolēģu pulciņā ir dzirkstele. Aktīva, enerģiska, apveltīta ar labu humora izjūtu un daudz radošām idejām, talantīga skolotāja un jauka kolēģe. Baiba šķiet nebaidās ne no kā, vienmēr ir gatava īstenot tādas idejas, uz kurām pat sākotnēji daudzi nemaz “neparakstās”. Viņa ir arī mūsu kolektīva fotogrāfe vislabāk prot iemūžināt visus nozīmīgos mirkļus no skolas sadzīves, svētkiem un citiem pasākumiem. Viņai patīk izzināt visu sev vēl nezināmo, “neieraudzīto”. Un par viņas skaisto čella spēli nemaz nesāksim runāt. Viņas spēlē mēs, kolēģi, varētu klausīties katru dienu!

 

Daudz laimes dzimšanas dienā!