Valsts konkurss – Latvijas profesionālās ievirzes mūzikas izglītības iestāžu 10V un 20V izglītības programmas Pūšaminstrumentu spēle un Sitaminstrumentu spēle audzēkņiem

Katrā mācību gadā Latvijas mūzikas skolās notiek Valsts konkurss, kurus rīko Valsts Kultūrizglītības centrs ar mērķi pārbaudīt jauno mūziķu profesionālo sagatavotību.

Šajā mācību gadā tas attiecas uz pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēles klašu audzēkņiem.

Konkurss, kā vienmēr norisinās trīs kārtās.

Decembrī pēc konkursa skolā uz pusfinālu Ventspilī tika izvirzīti četri audzēkņi –

klarnetists Emīls Petriks (skolotājs Uldis Kleinbergs, konc.meist. Līga Saulgrieze)

flautiste – Sintija Ešenvalde (skolotāja Heda Auziņa, konc.meist. Līga Saulgrieze)

saksofonistes – Una Lorberga un Ilva Ešenvalde (skolotāja Līga Aleksandra Jāvalde, konc.meist. Stella Pavloviča)

Saksofoniste Ilva Ešenvalde ar koncertmeistari Stellu Pavloviču Valsts konkursa finālā 2019

Uz finālu Rīgā devās divi mūsējie – klarnetists – Emīls Petriks un saksofoniste – Ilva Ešenvalde. Ilva saņēma žūrijas veicināšanas balvu un pozitīvas atsauksmes par muzicēšanu.

Prieks par padarīto darbu!