Vīgnera dienas ir ieskanējušās!

24. janvārī  ieskanējās  šā  gada  pirmais  Vīgnera  dienu  koncerts –  muzikālā  pēcpusdiena  “ Viss  ap  un  par  Ernestu  Vīgneru “.  To  organizēja  teorijas  nodaļas  skolotājas  Maruta Grigale, Stella  Pavloviča,  Līga  Aleksandra  Jāvalde  un  Vaira  Leite.   Pasākums  notika  divu  jubileju  zīmēs  :  E.  Vīgneram šogad aprit  170 gadi,  mūsu  skolai  –  75.

 

Iesākums  šai  muzikālajai  pēcpusdienai  bija  jau  pirmajā  mācību   pusgadā,  kad   1.-4. klašu  skolēni  piedalījās  zīmējumu  konkursā ,bet  5.-8.  klašu  skolēni –  literārā  konkursā. Noteikums bija –  ikvienā  darbiņā  jābūt  kādam  solfedžo  elementam.  Mūs  iepriecināja  audzēkņu  atsaucība,  radošums!

Atklājās  arī neparasti  talanti! Un  visu  to  varējām  baudīt  muzikālajā  pēcpusdienā.

Tajā  izskanēja  veiksmīgākās  pasakas, dzejoļi un  stāsti.  Mēs ,  skolotāju žūrija , nolēmām  nedalīt vietas, bet  piešķirt  katram  sacerējumam  nomināciju. Un  lūk, nominācijas:

Draudzīgākā  pasaka       Valters  Jūrmalis  “Skaistā  skaņdarba  rašanās”

Piņķerīgākais  dzejolis      Elīza  Neilande   “Do,  Re  ,Mi”

Solfedžīgākā  pasaka         Edijs Vitomskis  “Pasaka  par  solfedžo  pilsētu”

Normālākais  nošatslēgu  dzejolis     Emīls  Petriks  “  Vijoļatslēga  “

Ģimeniskākā  pasaka         Alise  Spiridoviča   “Muzikālā  eglīte”

Jocīgākais  dzejolis             Elizabete  Blumberga    “Liela  terca,  maza  terca”

Mūsdienīgākā  pasaka      Markuss  Kāls   “Terca  un kvarta”

Krāsainākais  dzejolis         Alise  Ābolte     “Nošu  vaļasprieks”

Savukārt ,  zīmējumu  konkursa  vērtētāji  bija  visi  mūsu skolas  audzēkņi.  Viņu  balsojuma  rezultātā   1. vieta – Kristiānai  Silvestrovai  ,  2.  vieta –   Martai  Bušmanei,  3.  vieta  –  Elizabetei  Strautiņai.

Pasākumu muzikāli  kuplināja latviešu  tautas  dziesmas ,  kuras  izdziedāja  un  izspēlēja mūsu  skolas  audzēkņi  Ralfs  Birze ( sk.  H. Auziņa ),Ralfs  Bože  un Kristofers  Konutis   ( sk. L.  Gailīte ), Lilija  Zvirgzda  (  sk.  M.  Cinovska  ), 1. kora  klases  ansamblis (  sk.  A.  Gertnere ),čellistu  ansamblis  (  sk.  B. Jūrmale )  un  saksofonistu  ansamblis  (  sk. L. A. Jāvalde ). Koncertmeistares  –  skolotājas  A.  Gertnere  un  S. Pavloviča.

Vīgnera dienas  ir ieskandētas! Paldies  visiem  skolotājiem  un  audzēkņiem !

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *