Mūsu jubilāri 🔔


21.martā, dzimšanas dienu svin mūsu skolas klavierspēles skolotāja Larisa Gailīte.

Larisa ir dzimusi un augusi Kuldīgā. Paralēli mācībām pamatskolā Larisa mācījās arī Kuldīgas mūzikas skolā. Larisa izvēlējās mūzikas skolā mācīties klavieres, jo, maza meitene būdama, un ejot ciemos pie kaimiņiem, “klimperēja” tur esošās klavieres. Vēl viens iemesls stāties mūzikas skolā bija noklausīšanās bērnudārzā, pēc kuras skolotāja Marta Pētersone ieteica vecākiem meitu vest uz mūzikas skolu. Vasaras brīvlaikus Larisa pavadīja pie omītes Ukrainā, bet, lai iestātos mūzikas skolā, iestājeksāmenus kārtoja ātrāk par visiem citiem. Rezultātus par veiksmīgu uzņemšanu mūzikas skolā Larisa uzzināja esot Ukrainā.

Pēc mūzikas skolas beigšanas Larisa turpināja mācības E. Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolā. Pēc studijām uzreiz uzsāka darba gaitas Alsungas mūzikas skolā, nostrādājot tur trīs gadus.

Trīs gadu laikā,  atbalstot sava vīra darba gaitas, visa ģimene pārcēlās uz dzīvi Kaļiņingradā Krievijā, kā arī vēlāk uz Tallinu Igaunijā. Pēc šī laika perioda sekoja atgriešanās atpakaļ dzimtajā pilsētā, kur Larisa uzsāka darbu Kuldīgas mūzikas skolā, un nu tajā jau nostrādāti 35 radoši darba gadi.

Jau no paša pirmā darba gada skolotāja organizē savas klavieru klases “Ziemassvētku eglītes. Sākuma gados tās organizēja paši audzēkņi, vēlāk pasākums tika organizēts ar skolotājas palīdzību, bet tradīcija aizvien tiek turpināta. Skolotājas lepnums ir absolventi, kas pēc skolas beigšanas atkal atgriežas pie skolotājas klasē pēc skaņdarbiem, ko spēlēt savam priekam vai arī absolventi, kam darbs nav saistīts ar mūziku, tomēr tie turpina savas prasmes klavierspēlē izmantot ikdienā.

Vismīļākie brīži ir tie, ko var pavadīt kopā ar ģimeniikdienā, svētkos, atpūtā un ekskursijās. Īpašas ir pasteigas mežā, gar jūru, kā arī pabūšana vienatnē, lasot grāmatu vai dzeju, apmeklējot klasiskās mūzikas koncertus. Pirts ir tā lieta, no kā Larisa neatteiktostā sagādā īpašu baudījumu. Arī fiziskajām aktivitātēm ir nozīmīga vieta Larisas ikdienā. Ļoti patīk izmēģināt jaunas ēdienu receptes, par ko priecājas arī Larisas kolēģi, jo nereti ēdieni tiek nogādāti skolā degustēšanai.

Kolēģi saka, ka Larisa ir ļoti profesionāla, mērķtiecīga, prasīga skolotāja, kura zina un prot panākt vēlamo mērķi un rezultātu. Skolotāja, kas ideāli prot strādāt ar zēniem. Dažkārtcīnās par saviem audzēkņiem, apgūstot visus mācību priekšmetus. Laba saimniece – cep garšīgus kārumus, kurus var nobaudīt viss skolas kolektīvs. Visu, ko dara, dara no sirds un pa riktīgo.

Larisa ir ļoti radoša skolotāja, sākot no pašiem mazākajiem, vēl nedrošiem audzēkņiem līdz pat lieliem audzēkņiem. Ar katru veidojas individuāla pieeja, un vienmēr ir redzams un dzirdams rezultāts. “Skolotājs nekad neredz savos audzēkņos zaudējumus, bet tikai uzvaras,” tā var teikt par skolotājas Larisas Gailītes darbu mūzikas skolā.